021-33779382

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل و تاثیر آن در سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل و تاثیر آن در سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل و تاثیر آن در سئو

مرغ مگس خوار الگوریتم جدید گوگل است که در تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۱۳به الگوریتم های جستجو اضافه شده است. مرغ مگس خوار یا Hummingbird بر خلاف الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن یک افزونه آنتی اسپم نیست بلکه عمده ی تمرکزش روی بهینه سازی پرس و جو های کاربران می باشد.

نام گوگل مرغ مگس خوار

دلیل نام گذاری الگوریتم جدید گوگل به مرغ مگس خوار از طرف گوگل اینگونه اعلام شده است که این پرنده دقیق و سریع است. دقت و سرعت عواملی هستند که در سیستم های هوشمند همواره در تناقض با هم قراردارند و در بیشتر مواقع در یک سیستم هوشمند باید یکی را فدای دیگری کرد.

مرغ مگس خوار کوچکترین پرنده ی دنیاست. بال های این پرنده در هر ثانیه ۷۰ بار به هم می خورند و در حالت عادی هرگز نمی توانید بال زدن پرنده را مشاهده کنید. بال های این پرنده در زمان شیرجه زدن در هر ثانیه ۲۰۰ بار به هم می خورند.این پرنده می تواند با سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت پرواز کند و حتی این توانائی را دارد که در هنگام پرواز در نقطه ای ثابت بماند و یا حتی به سمت عقب حرکت کند!!

تفاوت الگوریتم جدید گوگل مرغ مگس خوار با گوگل پاندا و گوگل پنگوئن

الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن بیشتر تمرکزشان را بر روی روش های شناسایی اسپم گذاشته بودند، وظیفه گوگل پاندا شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از وب سایت های دیگر و همچنین روش های متقلبانه در درون وب سایت مانند کلوکینگ و… را به عهده دارد و از طرفی وظیفه گوگل پنگوئن شناسایی لینکهای اسپم و وب سایت هایی که اقدام به خریداری لینک برای بالا بردن رنکینگ خود می کنند را بر عهده دارد. هر دو الگوریتم فوق در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و جالب این که پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی با رنگ سیاه و سفید می باشند.

الگوریتم جدید گوگل مرغ مگس خوار بر خلاف پاندا و پنگوئن یک افزونه ضد اسپم نیست بلکه افزونه ای ست برای تجزیه و تحلیل عباراتی که کاربر برای جستجو وارد می کند. گوگل با این کار می خواهد نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد و با استفاده از مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد. می توان گفت الگوریتم جدید گوگل تاثیری در نتایج رتبه بندی به صورت مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و سعی دارد بر اساس خواسته های کاربر بهترین نتیجه را نمایش دهد.

بررسی نحوه عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار

با وجود اینکه سوالات زیادی در مورد نحوه عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار وجود دارد اما گوگل هنوز هیچ جزییاتی در مورد نحوه عملکرد این الگوریتم منتشر نکرده است؛ مرغ مگس خوار بعد از الگوریتم کافئین که هدف از آن افزایش سرعت نتایج گوگل و ادغام آنها با نتایج شبکه های اجتماعی بود به عنوان جدیدترین الگوریتم بهبود نتایج گوگل ارائه شده است.

بیشتر تمرکز مرغ مگس خوار بر روی عبارت جستجو شده توسط کاربر است و این امکان را می دهد که گوگل عبارات جستجو شده را کاملا تجزیه کرده و مورد بررسی قرار دهد. این موضوع سرعت دسترسی کاربران را به پاسخ سوالاتی که می خواهند؛ افزایش می دهد. نکته ای که باید مد نظر داشت این است که مرغ مگس خوار صرفا یک الگوریتم تکمیلی است و الگوریتم های قبلی به کار خود ادامه خواهند داد. مانند الگوریتم های ضد اسپم گوگل پاندا و گوگل پنگوئن.

از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که:

  • آیا الگوریتم جدید باعث تغییر در ترافیک سایت های اینترنتی و تغییرات در رنکینگ آنها خواهد شد؟

جواب این است که خیر، به طور کلی تغییرات اساسی در رنکینگ سایت ها بوجود نخواهد آمد بلکه عباراتی که کاربران جستجو خواهند کرد تغییر پیدا می کند. البته در نهایت این موضوع می تواند به نفع برخی از سایت ها و به ضرر برخی سایت های دیگر تمام شود.

  • با ورود الگوریتم گوگل مرغ مگس خوار باید چه تغییراتی را در وب سایت خود بدهیم؟

هیچ نیازی به انجام تغییرات در سایت شما نیست، این الگوریتم توجه ویژه گوگل به نیاز کاربران و عبارات جستجو شده را نشان می دهد. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که با تحلیل عباراتی که کاربران سایت شما به دنبال آن هستند مطالب مفیدتری تولید کنید و محتوای خود را طبق عباراتی که مخاطبین شما به دنبال آن جستجو می کنند تولید نمایید.

منبع

Share
بدون نظر

نظر دهید