021-33779382

محتوا چه اهمیتی در سئو دارد؟

اهمیت محتوا در سئو

محتوا چه اهمیتی در سئو دارد؟

یک سئو موفق چگونه صورت می گیرد؟
در سئو چه نکاتی را رعایت کنیم؟
اهمیت اصلاح محتوای وب سایتمان در سئو چه قدر است؟
به طور کلی می توان سئو را در دو دسته اقدامات قرار داد: کارهای داخل سایت (On-Site) و کارهای خارج از سایت (Off-Site).
اغلب سئو کاران از اهمیت اقدامات اصلاحی On-Site مطلع نیستند، و بیشتر تمرکز خود را بر اقدامات بیرون سایت مثل خرید و تبادل لینک می گذارند.
اما سوال اصلی من از این دسته از سئو کاران این است که اصلا دلیل ما برای سئو کردن یک وب سایت چیست؟ غیر از این است که در نهایت با افزایش بازدید از وب سایت باید بر تعداد مشتری های خدمات تبلیغ شده در وب سایت افزوده شود؟
که این اتفاق فقط با داشتن محتوایی مناسب میسر است.
علاوه بر آن ، گوگل در آپدیت های پیاپی الگوریتم های رتبه بندی اش نظیر پاندا و پنگوئن به وضوح تمرکزش را بر محتوای بهینه تر و به اصطلاح User Friendly تر گذاشته است.
عده ای از سئو کاران سعی می کنند تغییراتی را در وب سایت ایجاد کنند، پا را از حد طبیعی فراتر می گذارند و از متونی بی ارزش، مملو از کلمات کلیدی، کسل کننده و پر از لینک ، عناوین تکراری و طولانی ، تصاویر بزرگ و پرحجم و اضافه کردن چندین مطلب یک جا در وب سایت و رها کردن آن تا مدت ها در وب سایت های خود یا مشتریانشان استفاده می کنند و به طور خلاصه ، به گوگل التماس می کنند! تا وب سایت را در رتبه بندی نتایج جستجوی کاربران بالا بیاورند.
ولی کار درست این است که علاوه بر تلاش برای افزایش رتبه ی سایت ، به راحتی و رضایت کاربر از مطالب وب سایت هم اهمیت داده شود. درست است که بیش از ۶۰ درصد کاربران بر روی ۲-۳ نتیجه ی اول جستجو کلیک می کنند، ولی لزوما از یکی ازآن سه وب سایت خریداری نمی کنند! و اگر محتوای وب سایت را مناسب نبینند ، مسلما به سراغ نتایج پایین تر گوگل خواهند رفت ، و این یعنی هدر رفتن زحمات و هزینه ی صرف شده و به طبع کاهش رتبه شما به دلیل کاربردی نبودن محتوای آن.
باید این نکته را در نظر داشت که محتوای وب سایت ابتدا باید برای راضی کردن مخاطبان آن نوشته شوند، سپس برای رضایت گوگل.

Share
بدون نظر

نظر دهید