021-33779382

رتبه‌ی الکسا و اهمیت آن

رتبه‌ی الکسا و اهمیت آن

رتبه‌ی الکسا و اهمیت آن

الکسا چیست؟ واهمیت آن چقدر است؟ نحوه ی کارکرد الکسا چگونه است؟

شاید به مراتب در گوشه کنار وب ، اسم الکسا را شنیده باشید و مطالبی را در مورد اهمیت افزایش رنک وب سایت خود در رتبه بندی آن خوانده باشید.

الکسا وب سایتی ست متعلق به سایت Amazon که هدف از راه اندازی آن رتبه بندی صفحات سایت های اینترنتی از لحاظ تعداد بازدید می باشد. الکسا این کار را با اجرای یک سری معیار های محاسباتی و آماری انجام می دهد.

اهمیت رتبه بندی الکسا

 • با بررسی و ارتقای رتبه ی خود در الکسا می توانید که خودتان را با رقیبانتان مقایسه کنید. با استفاده از ابزار مقایسه آن، شما می توانید این کار را به راحتی انجام بدهید.
 • هر چقدر که رتبه بهتری در الکسا کسب کنید اعتبار بیشتری نزد کاربران خود دارید و این می تواند باعث شود که وب سایت های دیگر درخواست تبلیغ در وب سایت شما را داشته باشند.
 • الکسا ابزاری مناسب برای سئوی وب سایت است.

نحوه ی ارتقای رتبه در الکسا

در واقع رتبه ی الکسا مستقیما وابسته به سطح ترافیک دریافتی از بازدیدکنندگانی ست که دارای ویجت و یا نوارابزار الکسا روی مرورگر کاربر و یا در وب سایت شما هستند می باشد. در این قسمت به یک سری از اقدامات مفید برای افزایش رتبه ی سایتتان در الکسا اشاره می کنیم:

 • نصب نوار ابزار الکسا بر روی مرورگر خود و درخواست از مخاطبانتان برای نصب آن.می توانید این ابزار را از این لینک دریافت کنید: http://www.alexa.com/toolbar
 • معرفی وب سایت خود در الکسا تا الکسا بداند مدیر سایت که شما باشید در الکسا حضور دارید: http://www.alexa.com/siteowners/claim
 • ابزار الکسا را به وب سایت خود اضافه کنید:
  با کپی و پیست کردن کد زیر در source وب سایت خود:<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com”><script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com”></script></a>
 • افزایش تعداد بک لینک های وب سایت خود
 • و مهم تر از همه سئو کردن وب سایتتان.

وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا

رتبه های برتر الکسا در ایران:

 1. Google.com
 2. Varzesh3.com
 3. Yahoo.com
 4. Blogfa.com
 5. Aparat.com
 6. Digikala.com
 7. Facenama.com
 8. Ask.com
 9. Mihanblog.com
 10. Wikipedia.org

رتبه های برتر الکسا در جهان:

 1. Google.com
 2. Facebook.com
 3. Youtube.com
 4. Baidu.com
 5. Yahoo.com
 6. Amazon.com
 7. Wikipedia.org
 8. Qq.com
 9. Taobao.com
 10. Twitter.com
Share
بدون نظر

نظر دهید